Абсолютна більшість кафе, ресторанів, перукарень, салонів краси, непродовольчих магазинів і торгових мереж виконали приписи, призупинивши діяльність на час карантину. Але, на жаль, не всі суб'єкти господарювання дотримувалися норм, запропоновані законодавством, вирішивши не зупиняти роботу, мабуть, вважаючи, що особисте збагачення важливіше приписів.
Засоби масової інформації активно висвітлювали всі події, пов'язані з порушеннями правил щодо карантину окремими представниками бізнесу. Зокрема в центрі скандалу опинилася мережа будівельних магазинів "Епіцентр" і мережа будівельно-господарських гіпермаркетів "Нова лінія", власником яких є народний депутат IX скликання Олександр Герега.
Заявивши, що виконують соціальну місію і включивши в асортимент антисептики і захисні маски дані мережі продовжили роботу незважаючи на карантин, а літак " Мрія ", виконуючи гуманітарну місію, як з'ясувалося, доставив понад 100 тонн медичного вантажу для "Епіцентру".
Кабмін навіть дав роз'яснення про те, що " Епіцентр " і " Нова лінія " підпадають під мережу господарських магазинів, які забезпечують населення товарами першої необхідності. Подвійні стандарти і отримання неправомірної вигоди над конкурентами? У той час як інші будівельні магазини закриті, обрані можуть торгувати будматеріалами, шпалерами та меблями, не обмежуючись заборонами.
У центрі ще одного скандалу під час карантину став народний депутат IX скликання Микола Тищенко та його дружина. Ресторан "Велюр", що належить нардепу, за заявами ЗМІ продовжував роботу для певного кола осіб (наближених політиків і бізнесменів) не дивлячись на оголошений карантин. Не закрилася і мережа магазинів елітної косметики дружини Тищенко, як повідомили ЗМІ.
За час карантину чимало таких випадків: п'ятизіркові готелі і ресторани для VIP-клієнтів і політиків не припиняли свою роботу. З'ясовується, що чим ближче до влади, тим менше обмежень під час карантину.
"На жаль, корупція і відсутність чітких правил і рамок дозволеного на практиці перетворили український парламент і політику в цілому в інструмент монетизації і захисту бізнес-інтересів, створивши при цьому зовсім неринкові, з точки зору антимонопольного законодавства, умови в ряді галузей. Корупція, рейдерство, тиск з боку органів влади, зловживання становищем, незаконні перевірки, використання правоохоронців для боротьби з конкурентами, неробочі системи кредитування і недовіра до влади - ось головні проблеми українського бізнесу, які потребують негайного врегулювання і вирішення" , - відзначає юрист Олександр Ягодка.